17 lip 2013

Nowoczesne ekomuzeum GÓRY WOLNOŚCI

To dobry sposób na poznanie ciekawych miejsc i ludzi związanych z tym miejscem. Chodzi nie tylko o schron w Stępinie ale także o pracownie artystów i twórców gdzie osobiście można spróbować swoich sił. - można przeczytać na stronie TVP Rzeszów

Dzięki użyciu questów zwiedzanie naszego ekomuzeum staje się bardzo interesujące, dla najmłodszych to wspaniała zabawa z rymowankami prowadzącymi do celów, atrakcji turystycznych na terenie Gminy Frysztak.

Questing  to narracja, która towarzyszy zwiedzaniu miejsc. W wielu elementach metoda ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne. Wiecej na stronie Wikipedii - link kliknij tu !

Jako pierwsi na Podkarpaciu posiadamy aplikacje turystyczną. Aplikacja jest przeznaczona na smartfony z systemem android. To nowoczesne podejście do turystyki, każdy może spróbować swoich sił w poznawaniu ekomuzeum Góry Wolności wykorzystując swojego smartfona.  Aplikacje można pobrać na stronie Play Google lub na stronie www.GoryWolnosci.Frysztak.pl


Dzięki dofinansowaniu przez środki szwajcarskie udało stworzyć się 25 minutowy film promocyjny  ekomuzeum Góry Wolności. To pierwszy taki film w Gminie Frysztak, miejmy nadzieje że nie ostatni. Filmy promocyjne Gminy, miejsca, atrakcji to nowoczesna reklama która w ciekawy sposób dociera do potencjalnych klientów, turystów odwiedzających miejsca, atrakcje.

O frysztackim ekomuzeum już jest głośno. Mówiono o nas w radio VIA (jeśli chcą Państwo posłuchać wywiadu - link kliknij tu) a w niedzielnych aktualnościach TVP Rzeszów był emitowany reportaż.  Komu nie udało się oglądnąć niedzielnych aktualności zapraszamy na stronę TVP RZESZÓW gdzie jest materiał o frysztackich atrakcjach. Link do materiału video – kliknij tu.

Więcej informacji o ekomuzeum Góry Wolności znajdą państwo na stronie www.GoryWolnosci.Frysztak.pl – zapraszamy !

0 komentarze:

Prześlij komentarz